ATLETIKA (EP): Dvije medalje za Srbiju!

Emir Bekrić osvojio srebrnu medalju u trci na 400 metara! Asmir Kolašinac bronzu u bacanju kugle! Tatjana Jelača sedma.

ATLETIKA (EP): Dvije medalje za Srbiju!      Izvor: MONDO

Kakav dan za srpsku atletiku!

Srbija ima trkačkog vicešampiona Evrope i bronzanog bacača kugle!

Mladi i visoki Emir Bekrić sjajno je istrčao finalnu trku na 400 metara. Vodio do posljednjih 70 metara, dopustio da ga pretekne Ris Vilijams, ali u tijesnoj i neizvjesnoj završnici ipak osvojio srebrnu medalju!

Tatjana Jelača (22) najviše je bacila iz trećeg pokušaja (57,58 metara), ali nije uspjela da se ozbiljnije uključi u borbu za pobjedničko postolje, niti da zaprijeti šampionki Viri Rebrik.

Posljednji je Srbiju obradovao Asmir Kolašinac!

Sjajnim bacanjima u prvoj seriji (20.22) i drugoj (20.36) seriji ustalio se na treće mjesto, a potom zahvaljujući prestupu turskog bacača Huseina Atićija u posljednjoj seriji počeo slavlje!

Zlatnu medalju osvojio je Nijemac Dejvid Storl, aktuelni svjetski prvak, sa hicem od 21,58, dok je srebro pripalo Holanđaninu Rutgeru Smitu sa hicem od 20,55 metara.

Dvije medalje u jednom danu, rezultat koji opravdano uliva optimizam uoči Olimpijskih igara u Londonu!