ODBOJKA: Tijesan poraz evropskog prvaka

Italija - Srbija 3:0 (25:23, 26:24, 25:23) u prvom od dva prijateljska duela tih selekcija, u sklopu priprema za Olimpijske igre.

ODBOJKA: Tijesan poraz evropskog prvaka  Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije poražena je u Monci od Italije maksimalnim rezultatom, ali kada se analizira set po set, vidi se da je u sva tri vođena izjednačena i neizvjesna borba.

"Oficijelni" dio meča trajao je 87 minuta, nakon čega su se selektori Mauro Beruto i Igor Kolaković dogovorili da bude odigran još jedan set i njega su domaći odbojkaši dobili znatno ubjedljivije nego prethodne - 25:15.

Drugi "sparing" okršaj istih rivala zakazan je za subotu u 18 časova u Modeni.

Dio prihoda sa ovih utakmica biće uplaćen u humanitarne svrhe, za medicinska istraživanja u oblasti onkologije i hematologije.

Italija, koja je evropski vicešampion iz Beča 2011, kao i aktuelni prvak "starog kontinenta" Srbija, od 29. jula će učestvovati na olimpijskom turniru u Londonu.

"Azuri" su smješteni u A grupu sa Poljskom, Bugarskom, Argentinom, Australijom i Velikom Britanijom, a "orlovi" u težu, B grupu, sa Brazilom, Rusijom, SAD, Njemačkom i Tunisom.

(MONDO, foto: FIVB - arhiva)