Srpska najbolja plivačica požalila se na bolove u stopalu. Ljekari kažu nije teža povreda.
Nađa Higl na dodatnim ljekarskim pregledima. Srpska najbolja plivačica osjetila je bolove u stopalu, slične onima kada se povrijedila na Evropskom prvenstvu u Debrecinu, krajem maja pa je posjetila ljekarki tim u Olimpijskom selu.
Srećom dijagnoza je optimistična.
"Radi se o članku i malom prstu stopala", objasnio je Sebastijan Higl, brat plivačice", inače i njen trener:
"Ljekari su ustanovili da nema nikakvog preloma kao i da povreda nije teže prirode. Ipak, bol je uslovio smanjenje intenziteta treninga. Naravno, takmičenje nije dovedeno u pitanje", istakao je Higl.
Nađa će se takmičiti u trci na 200 metara prsno 1. avgusta, pa ima sasvim dovoljno vremena za oporavak.
(MONDO, foto: MN Press, N. Paraušić)