Najboljeg srpskog tenisera nije poremetio neočekivani gubitak prvog seta u duelu sa Fabiom Fonjinijem - 6:7 (7:9), 6:2, 6:2.
Kada mu je prostor za grešku sveden na minimum, Novak Đoković se koncentrisao, zaigrao onako kako zna i bez problema preokrenuo rezultat u meču sa Italijanom Fonjinijem, tek 65. na ATP listi.
Đoković je pobijedio rezultatom 2:1 (6:7, 6:2, 6:2) i riješio u svoju korist turbulentni meč prvog kola olimpijskog turnira, koji je zbog vremenskih neprilika u Londonu trajao čitavo popodne.
Umjesto u 13 časova, meč je zbog kiše počeo tri sata kasnije, da bi ga ponovo kiša prekinula u finišu "taj-brejka", pri rezultatu 7:7.
Novak se u drugom kolu singla pridružio Janku Tipsareviću i Ani Ivanović, a sljedeći rival biće mu Amerikanac Endi Rodik ili Slovak Martin Kližan.
Dublovi Tipsarević, Zimonjić (protiv Kližana i Lacka) i Đoković, Troicki (protiv Šveđana Brunstroma i Lindšteda) svoje uvodne mečeve će najvjerovatnije odigrati u ponedjeljak.
Činilo se da će Novak slaviti lagano, u dva seta, pošto je prvi napravio brejk i pri vođstvu od 5:3 bio na servisu. Imao je set loptu, ali je Italijan u tom gemu napravio preokret, poslije duple servis greške Đokovića - 4:5.
Srpski barjaktar sa otvaranja OI mogao je da uzme taj set i na servis rivala, kod 6:5, ali se Fonjini i tada izvukao - 6:6.
U 14 poena odlučujućeg gema nije bilo mini brejkova, da bi Italijan osvojio prva dva poena po nastavku meča i nenadano stigao na pola puta do pobjede!
Psihološki pritisak se odjednom značajno povećao, jer Olimpijske igre nisu što i grend slem turnir, pa da se igra u tri dobijena seta. Novak je morao pod hitno da popravi igru...
I to je uradio!
Od 17 neiznuđenih grešaka u prvom setu, "spustio" se na samo pet u drugom i tek jednu u trećem setu! To je uz njegove sjajne servise bio ključ preokreta.
Pravio je brejkove u identičnim trenucima - za 2:1 i 5:2, kako u drugom, tako i u trećem setu - dok italijanski teniser nijednom nije ugrozio njegov servis.
(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)