ODBOJKA: I Turkinje pregazile Srpkinje

Turska nanijela našim odbojkašicama treći poraz na OI pa plasman u četvrtfinale ostaje u domenu teorije.

ODBOJKA: I Turkinje pregazile Srpkinje  Izvor: MONDO

Seniorke Srbije potpisale su kapitulaciju i u trećoj utakmici u Grupi B na Olimpijskim igrama, Turska je slavila nakon 75 minuta igre 0:3 (20:25, 12:25, 20:25) i osvojila cio plen.

Ognjenovićeva i drugarice su pružile kvalitetnu partiju u prvom setu, viđeno je mnogo dugih poena, igrale su Srpkinje požrtvovanu odbranu, prednjačila je libero, Ćebićeva, pasivan blok je pravio dobar posao, servis je bio jako oružje našeg tima.

Imale su naše djevojke inicijativu sredinom početne dionice, Mihajlovićeva je namjestila ruku, Ognjenovićeva je razigrala Brakočevićevu, servisom su mučile protivničke primače naše reprezentativke.

Vodile su Srpkinje 12:9, činilo se da se da najzad imaju pravu igru, međutim, Turkinje nije pokolebao bljesak izabranica Zorana Terzića. Uslijedila je serija od šest vezanih poena rivalki (12:14), ali ni evropske šampionke se nisu predavale. Držale su priključak do 20:19 kada je ponovo Turska dodala gas i u furioznom finišu osvojila set.

Na krilima preokreta u prvom igrale su pulenke brazilskog stručnjaka Mote i u drugom setu. Na našoj strani terena ponovo problemi, slika iz prva dva meča na olimpijskom turniru, ponovo nemoć najboljih srpskih odbojkašica (5:8, 6:16, 9:21). Mijenjao je Terzić, tražio dobitnu postavu ali ništa nije moglo zaustaviti nalet Turkinja.

Nije samopouzdanje našim devojkama bilo poljuljano ubjedljivim gubitkom drugog seta, dobro su otvorile treći, vodile 5:3, 8:6, 11:6 ali opet nije bilo snage da se rezultatski višak sačuva. Turska je uhvatila priključak, stigao je zatim i preokret (18:17, 18:20) i ponovo su Ognjenovićeva i drugarice posustale. Nije bilo igračice koja bi preuzela odgovornost, nije bilo koncentracije a ni snage za borbu sa snažnim Turkinjama koje su za trijumf iskoristile drugi meč loptu.

Treći poraz u grupi ostavlja Srpkinjama samo teoretske šanse za plasman u četvrtfinale. Slijede im mečevi sa olimpijskim šampionom (Brazil) i vicešampionom (SAD), a zavise i od rezultata drugih utakmica.

Seniorke Srbije igraće četvrti meč u Grupi B protiv selekcije SAD, u petak (3. avgust, 21 čas).

REZULTATI I TABELE

Grupa A

Prvo kolo

Alžir – Japan 0:3 (15:25, 14:25, 7:25)
Velika Britanija – Rusija 0:3 (19:25, 10:25, 16:25)
Italija – Dominikanska republika 3:0 (25:17, 23:25, 25:19, 25:15)

Drugo kolo

Dominikanska republika – Rusija 1:3 (23:25, 15:25, 26:24, 22:25)
Italija – Japan 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:22)
Velika Britanija – Alžir 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:8)

Treće kolo

Dominikanska republika – Japan 0:3 (20:25, 19:25, 23:25)
Alžir – Rusija 0:3 (7:25, 14:25, 15:25)
Velika Britanija – Italija ??

Tabela: Rusija 9, Italija 6, Japan 6, Velika Britanija 2, Alžir 1, Dominikanska republika bez bodova.

PAROVI 4. KOLA (petak): Rusija – Japan (12,30), Dominikanska republika – Velika Britanija (17:45), Italijka – Alžir (21:00).

Grupa B

Prvo kolo

Kina – Srbija 3:1 (16:25, 25:18, 25:13, 25:12)
SAD – Koreja 3:1 (25:19, 25:17, 20:25, 25:21)
Brazil – Turska 3:2 (25:18, 23:25, 25:19, 25:27, 15:12)

Drugo kolo

Kina – Turska 3:1 (25:20, 25:20, 29:31, 25:22)
Srbija – Južna Koreja 1:3 (12:25, 16:25, 25:16, 21:25)
SAD – Brazil 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21)

Treće kolo

Srbija – Turska 0:3 (20:25, 12:25, 20:25)
SAD – Kina 21:00
Brazil – Koreja 23:00

Tabela: Kina 6, SAD 6, Turska 4, Koreja 3, Brazil 2, Srbija bez bodova.

PAROVI 4. KOLA (petak): Brazil – Kina (10,30), Turska – Koreja (15,45), Srbija – SAD (21:00).