TORONTO: Janku prijala kiša

Janko Tipsarević drugi put u karijeri savladao Marina Čilića na Rodžers kupu - 6:2, 6:4. "Brejknuo" Hrvata poslije prekida zbog kiše u prvom setu.

TORONTO: Janku prijala kiša   Izvor: MONDO

Iako je momak iz Međugorja tradicionalno neprijatan rival drugom reketu Srbije (6:1 u pobjedama do Toronta), nije mu zadao veliki problem u petak uveče po vremenu u Srbiji.

Janko Tipsarević upisao je u drugi trijumf nad Hrvatom za 74 minuta igre. Najviše zahvaljujući dobroj odbrani svog servisa i pravovremenim "brejkovima".

Meč je počeo izjednačenom igrom, a srpski teniser prvu prednost stekao je poslije prekida, pri rezultatu 2:2.

Istrčao je na teren koncentrisan i odlučan da se na njemu ne zadrži dugo. To je i uspio. Već u šestom gemu "brejknuo" je protivnika za 4:2 i potvrdio taj uspjeh već u sljedećem - 5:2. Osvajanje seta potom je bila formalnost.

Ravnopravno je počeo i drugi set, do sedmog gema ,kada je srpski teniser ponovo osvojio gem na servis protivnika, poveo 4:3 i servisao za, ispostaviće se, odlučujuće poene.

Hrvat je nekoliko puta pokušao da osvoji gem na njegov servis, ali nije uspio da iskoristi nijednu od četiri brejk lopte.

Janko će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Šardi - Granoljers, a organizatori se još drže prvobitnog plana, da i taj meč bude odigran u petak.