VATERPOLO (EP): Hrvati iz peterca u poslednjoj sekundi

Hrvatska je u derbiju dana pobedila Crnu Goru - 7:6. Odlučujući pogodak postigao Miho Bošković.

VATERPOLO (EP): Hrvati iz peterca u poslednjoj sekundi Izvor: MONDO

Golom Mihe Boškovića iz peterca u poslednjoj sekundi Hrvatska je pobedila Crnu Goru 7:6 u trećem kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u vaterpolu.

Čudan i istovremeno sjajan meč odigrali su Hrvati i Crnogorci. Punih 15 minuta Crnogorci nisu uspeli da daju gol Hrvatima, da bi Mlađan Janović golom sa igračem više smanjio na 4:1 minut pre kraja druge četvrtine.

Preokret se dogodio u nastavku. Hrvati nisu dali gol 16 minuta!

Kod rezultata 6:6 Crnogorci su napravili lepu akciju za pobedu, ali je nisu iskoristili da bi sekund pre kraja bio dosuđen peterac za svetske prvake, koji je u gol pretvorio iskusni Bošković.

Na kraju meča, na tribinama bazena u Malagi zajedno su se slikali Crnogorci i grupa Hrvatica.

Bošković je sa dva gola bio najefikasniji kod Hrvata, a po dva gola za Crnu Goru postigli su Mlađan Janović, Boris Zloković i Predrag Jokić.

Interesantno je da su obe ekipe postigle po dva gola iz šest napada sa igračem više.

Hrvati i Crnogorci sada imaju isti skor, po dve pobede i jedan poraz.

Španci su ostvarili prvu pobedu na šampionatu, nad nejakom Slovačkom (12:4), koja i dalje nema ni bod.

U grupi B, Italija je iskoristila kiks Srbije i preuzela vođstvo. Ubedljivom pobedom nad Nemačkom (12:6) istakla je najozbiljniju kandidaturu da kao prvoplasirana obezbedi direktno učešeće u polufinalu.