Kvitova probila led

Pobjednica prošlogodišnjeg Vimbldona konačno je osvojila prvi turnir u 2012. godini.

Kvitova probila led Izvor: MONDO

Češka teniserka Petra Kvitova trijumfovala je na Rodžers kupu u Montrealu, savladavši u finalu Kineskinju Na Li rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 6:3.

Kvitova je prošlu godinu završila na drugom mjestu WTA liste, ali u aktuelnoj sezoni nije uspjela da napravi korak naprijed.

Turnir u Montrealu osvojila je sa pozicije petog nosioca i to joj je osma titula u karijeri.

"Sjajna je stvar što sam osvojila Montreal uoči nastupa na US openu. Konačno sam odigrala jedan dobar turnir! Odlično sam se pripremila za ono što me čeka u Njujorku i nadam se da ću tamo nastaviti u istom ritmu", izjavila je Kvitova.

Ona je jesenas bila najbolja na završnom WTA šampionatu u Istanbulu, nakon čega za sedam mjeseci 2012. godine nijednom nije stigla ni do finala nekog turnira.

U polufinalima Australijan opena i Rolan Garosa izgubila je od Marije Šarapove, a u četvrtfinalu Vimbldona od Serene Vilijams.

(Tanjug/MONDO, foto: Beta/AP)