• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Federer ostaje na prvom mjestu

Uprkos porazu u osmini finala US Opena Švajcarac će zadržati prvo mjesto na ATP listi i nakon završetka turnira.

Novak Đoković će morati malo da pričeka kako bi se vratio na prvo mjesto ATP liste. Najbolji srpski teniser na terenima Flešing medouza brani 2000 poena osvojenih na US Openu prošle godine.

Rodžer je srpskom asu prije početka turnira bježao 850 poena, a ukoliko Novak odbrani titulu približiće se Fedexu na 355 poena. Federer je tako porazom od Tomaša Berdiha propustio mogućnost da se eventualnim trijumfom u Njujorku učvrsti na prvom mjestu.

Nole se već po tradiciji u drugom dijelu godine i sezoni turnira na tvrdoj podlozi nalazi u dobroj formi pa se u "velikoj jabuci" plasirao u svoje 14 uzastopno Grend slem četvrtfinale. Novaku je Stanislas Vavrinka sinoć polovinom trećeg seta predao meč pri rezultatu 6:4, 6:1, 3:1 za najboljeg srpskog tenisera.

Nakon US Opena prvi sljedeći turnir na kome će Novak učestvovati je Otvoreno prvenstvo Kine, gdje prošle godine nije nastupao pa ne brani ni bodove, tako da će to biti prilika da se pretekne Fedex na prvom mjestu ATP liste.

Pravi obračun za prvo mjesto na kraju godine će se po svemu sudeći voditi na završnom masters turniru sezone u Londonu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

savo

Novace najbolji si!

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC