POI: Zlatni odbojkaši BiH!

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Londonu! „Zmajevi“ u finalu savladali Iran 3:1.

POI: Zlatni odbojkaši BiH! Izvor: MONDO

Poslije osam godina olimpijsko zlato se vraća u BiH. Reprezentativci BiH u sjedećoj odbojci ponovili su uspjeh iz Atine i došli do drugog zlata u istoriji na Paraolimpijskim igrama.

Kao i u Atini i ovoga puta protivnik u finalu bila je selekcija Irana, koja je u Pekingu savladala BiH i uzela najsjajnije odličje, ali sada su odbojkaši BiH bili bolji.

Izabranici Mirze Hrustemovića napravili su pravi podvig i poslije vođstva Irana od 1:0 u setovima skupili snage za veliki preokret i pobjedu od 3:1, po setovim 19:25, 25:21, 25:22, 25:15.

Prvi set pripao je Irancima koji su nakon izjednačene borbe i vođstva BiH 15:14 serijom od 6:0 prelomili ovaj period igre i završili ga u svoju korist – 25:19.

Nije dobro izgledalo po bh. odbojkaše ni u većem dijelu drugog seta. Ponovo je Iran otišao na drugi tehnički tajm aut sa prednošću (16:13), ali su odbojkaši BiH u nastavku zaigrali mnogo bolje i uspjeli da preokrenu rezultat na 25:21 i izjednače na 1:1.

Gotovo preSlikan je bio i treći set koji je pripao bh. odbojkašima 25:22, što je potpuno slomilo favorizovane Irance koji nisu uspjeli da u četvrtom setu pruže jači otpor bh. selekciji.

„Zmajevi“ su sa ubjedljivih 25:15 došli do velikog trijumfa 3:1 i zlatne medalje na POI u Londonu.

Bronzana medalja pripala je Njemačkoj koja je u meču za treće mjesto savladala Rusiju 3:2.

Kod žena zlato su osvojile Kineskinje, srebro je pripalo selekciji SAD, a bronzane su Ukrajinke.