ATLETIKA: Ivana Španović - svetski prvak

Srpkinja je na juniorskom Prvenstvu sveta osvojila zlato u skoku u dalj - 6,61 metar.

ATLETIKA: Ivana Španović - svetski prvak Izvor: MONDO

Ivana Španović je juniorski svetski prvak u skoku u dalj. Srpkinja je na smotri najboljih mladih atletičara u poljskom Bidgošću osvojila zlato skokom od 6,61 metar.

"Cilj mi je bila zlatna medalja i osvojila sam je. Moj recept za uspeh jeste vredan rad, mnogo vežbe i dobar trener", izjavila je Ivana Španović.

Španovićeva je 15 centimetara iza sebe ostavila i svetsku rekorderku, Beloruskinju Natašu Mironjuk.

Najbolji rezultat 18-godišnja Srpkinja ostvarila je u trećoj seriji, a i drugi najbolji skok na takmičenju je njeno delo. U šestom pokušaju skočila je 6,55 što je takođe bilo nedostižno za njene rivalke.

To je treća medalja za Srbiju u Bidgošću. Prethodno su Tatjana Jelača i Mihalj Dudaš osvajali bronze.