PLIVANJE: Lenđer srebrni i na 50 metara

Srpski plivač osvojio drugo mesto u trci na 50 metara leptir stilom na SP za juniore u Montereju. Popravio državni rekord.

PLIVANJE: Lenđer srebrni i na 50 metara Izvor: MONDO

Ivan Lenđer osvojio je i drugo srebro na juniorskom Svetskom prvenstvu u plivanju u meksičkom Montereju.

Posle medalje na 100 metara, srpski plivač je osvojio odličje i na duplo kraćoj deonici leptir stilom. Rezultatom 23,97 sekundi postavio je lični, ali i juniorski rekord Srbije.

Zlatnu medalju osvojio je Lenđerov veliki rival, Novozelanđanin Danijel Bel, koji je od Srbina bio brži 28 stotih delova sekunde, dok je bronza pripala Belorusu Pavelu Sankoviču (24,26).

Lenđer je u petak osvajanjem srebra na 100 metara leptir stilom ujedno i ispunio olimpijsku normu pa će na Igrama u Pekingu plivati u toj disciplini.

Čaba Silađi se plasirao u finale trke 50 metara prsno, pošto je tu deonicu preplivao za 28,42 sekunde što je bio najbolji rezultat polufinala.

Finalna trka na programu je u nedelju uveče po našem vremenu. Silađi je na šampionatu u Montereju već osvojio bronzanu medalju na 100 metara.