PLIVANJE: Silađi na stotinku od zlata

Srpski plivač osvojio srebro na 50 m prsno poslednjeg dana takmičenja na SP za juniore u Montereju.

PLIVANJE: Silađi na stotinku od zlata Izvor: MONDO

I poslednjeg dana takmičenja na Svetskom juniorskom prvenstvu u plivanju, u meksičkom gradu Montereju, Srbija je imala uspeha.

Čaba Silađi je osvojio srebrnu medalju u trci na 50 metara prsno. Deonicu je isplivao za 28,38 sekundi i za stotinku bio slabiji od pobednika Daniela Slivinskog iz Velike Britanije.

Bronza je pripala Andrei Tonijatu iz Italije (28,40).

Silađi je prvog dana takmičenja osvojio bronzanu medalju u trci na 100 metara prsno.

Srbiji je dve medalje, obe srebrne, doneo i Ivan Lenđer u trkama na 50 i 100 metara delfin.

Ostali reprezentativci Srbije, Ivan Kopas, Anđelka Petrović, Tijana Vukanović, Milica Ostojić i Jovana Bogdanović, isplivali su svoja najbolja vremena u trkama u kojima su učestvovali. Čak troje od njih poslednjeg dana takmičenja.

Milica Ostojić je na 200 metara kraul sa 2:03,64 minuta zauzela deseto mesto među 52 takmičarke i postavila novi nacionalni rekord.

Lični rekord oborio je Ivan Kopas je u trci na 200 metara leđno, koji je sa 2:06,51 minuta bio 20. od 45 takmičara.

Na 200 metara prsno, Jovana Bogdanović je bila 16. među 28 plivačica sa vremenom 2:38,91 minuta.

SP u Montereju obeležili su Degni Naston iz SAD sa četiri zlatna odličja, odnosno Jelena Sokolova (Rusija) i Danijel Bel sa Novog Zelanda sa po tri najsjajnije medalje.

Naredni izazov za mlade plivače iz Srbije biće od 30. jula do 3. avgusta kada će učestvovati na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.