PARIZ: Tipsarević predao Janoviču

Kvalifikant iz Poljske uspio je poslije pobjede nad Marejem da prođe i Janka Tipsarevića. Tipsarević-Janovič 1:2 (6:3, 1:6, 1:5)

PARIZ: Tipsarević predao Janoviču  Izvor: MONDO

Po ko zna koji put u karijeri Janko je pokazao da se ne snalazi najbolje u ulozi favorita.

Odlično je počeo meč Tipsarević i poveo 3:0 u gemovima, u istom dijelu igre, Janovič je napravio čak šest neiznuđenih grešaka. Janko je do kraja seta igrao sigurno i pokazao Jiržiju Janoviču da nema šta da traži u prvom setu.

Janko je dobrim riternima uspio da neutrališe Jiržijevo najjače oružje, servis, i tako stigao do 6:3 u gemovima.

Janko ne bi bio Janko kada nam ne bi pružio dramu tokom meča. Izjednačeno je počeo drugi set, međutim Tipsarević je čevrti gem na svoj servis izgubio sa nulom, a Janovič poveo 3:1.

Poljak je poslije maratonskog petog gema materijalizovao brejk osvojivši svoj servis i poveo 4:1. Triler na kakve nas je Janko u svojoj karijeri navikao bio je na pomolu.

Polufinalni meč protiv Žila Simona koji je u četvrtfinalu savladao Tomaša Berdiha se u tim momentima činio vrlo daleko.

Janovič je u maniru iskusnih tenisera koristio neobjašnjiv pad koncentracije kod Janka. Srpski teniser je djelovao bezidejno na terenu i nije pokazivao volju da dobije drugi set, kao da je već tada razmišljao o trećem setu.

U prvom setu statistika je govorila da je Janko napravio više vinera, ali je zato u drugom Janovič oduvao Tisparevića sa 17 naspram tri Tipsina vinera. Stoga i ne čudi rezultat 6:1 za momka koji je sezonu počeo na 220. mjestu ATP liste!

Dvometraš iz Poljske brzo je napravio brejk na početku drugog seta, a Janko nastavio sa slabom i blijedom igrom.

Trilera ipak nije bilo, a za to se potrudio Jirži Janovič koji je sigurnom igrom stigao do, do sada, najvrijednije pobjede u karijeri. Pri rezultatu 4:1 za Jiržija, Janko je zatražio pomoć doktora zbog vrtoglavice i problema sa vidom ali je ipak nastavio meč.

Ispstavilo se da bi se uzrok slabe igre mogao nalaziti i u zdravstvenim problemima koje Janko imao jer je ipak predao meč pri rezultatu 5:1 za Janoviča.

Janoviču je ovo prvi Masters turnir u karijeri na kom je učestvovao u glavnom žrijebu, a igra koju je pokazao protiv Tipsarevića to nikako ne govori.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)