Federerova inspiracija: Zvezda, Bari, 1991.

"Mnogi ljudi sjećaju se kada je Crvena zvezda iz Beograda osvojila Kup šampiona i to je dokaz da je sve moguće", rekao Federer.

Federerova inspiracija: Zvezda, Bari, 1991.  Izvor: MONDO

Rodžer Federer praktično bez borbe prepustio je Novaku Đokoviću prvo mjesto ATP liste, odlukom da ne igra u Bazelu i Parizu gdje je branio 1.500 bodova.

Neočekivani "godišnji odmor" odveo ga je ranije u London gde u ponedeljak počinje finale sezone, Masters kup. Englezi su to iskoristili za jedan zanimljiv intervju sa slavnim Švajcarcem, koji je neočekivano dao jedan još zanimljiviji odgovor, direktno vezan za Srbiju, Beograd i Crvenu zvezdu.

Na pitanje: "Koji bi sportista volio da bude?", najtrofejniji teniser svih vremena rekao je:

"Volio bih da igram fudbal za Bazel i vodim moj klub do titule prvaka Evrope. Mnogi ljudi sjećaju se kada je Crvena zvezda iz Beograda osvojila Kup šampiona i to je dokaz da je sve moguće".

Kada je Crvena zvezda 29. maja 1991. godine u Bariju pobijedila Olimpik Marsej u finalu posljednjeg izdana Kupa šampiona po eliminacionom sistemu, mali Federer imao je nepunih deset godina.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)