Reprezentativac Bosne i Hercegovine Adnan Harmandić odbio je da uđe u igru u 50. minutu meča sa Srbijom nakon poziva selektora Dragana Markovića.
Taj potez rukometaša njemačkog Veclara u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Danskoj izazvao je brojne osude medija u BiH, koji su zatražili da Harmandić čak doživotno bude odstranjen iz selekcije "zmajeva".
"Pokazao je koliko mu znači dres reprezentacije BiH, koliko mu je stalo do navijača koji su došli da ih bodre u sarajevskoj Skenderiji. Pokazao je i da ovo smije da uradi samo u Sarajevu, dok na sličan potez u Veclaru, ne smije ni da pomisli. Ovo je neoprostivo i Harmandića bi trebalo za sva vremena odstraniti iz reprezentacije BiH", piše nedjeljnik "Slobodna Bosna".
"Orlovi" su poslije preokreta slavili rezultatom 24:21 i praktično izbacili "zmajeve" iz trke za plasman u Dansku, a osim Harmandića, skandalozno se ponio i dio navijača BiH tokom intoniranja himne Srbije.
(MONDO)