ODBOJKA (SL): Srbi na karnevalu

Reperezentacija Srbije pobedila Francusku (3:1) u "Pioniru" i obezbedila učešće na završnom turniru Svetske lige.

ODBOJKA (SL): Srbi na karnevalu Izvor: MONDO

Odbojkaška reprezentacija Srbija će igrati na završnom turniru Svetske lige, u Rio de Ženeiru, od 23. do 27. jula.

Grbić, Miljković i drugovi su sa pet uzastopnih pobeda u finišu takmičenja u grupi A izborili to pravo.

U subotu je u prepunoj beogradskoj hali "Pionir", kao i dan ranije u niškom "Čairu", Srbija savladala direktnog konkurenta u borbi za brazilsku vizu, Francusku, i potvrdila da zaslužuje da bude učesnik "karnevala".

U "Pioniru" su "trikolori" lakše položeni na pleća negu u "Čairu" gde se igralo pet setova - 3:1 (25:20, 25:22, 12:25, 25:17).

Od početka prvog seta je Srbija imala prednost, sredinom tog dela igre je ona "narasla" i do četiri poena, a onda su "orlovi" usporili. To je iskoristila Francuska, postepeno smanjivala razliku dok nije stigla i do izjednačenja - 20:20.

Međutim, posle tajm-auta koji je zatražio selektor Igor Kolaković, srpski reprezentativci su osvojili pet uzastopna poena - 25:20.

U drugom setu start je bio drugačiji, jer su "trikolori" počeli bolje i dugo čuvali dva razlike, sve dok Srbi nisu popravili servis i blok i anulirali prednost gostiju - 12:12.

Vodila se izjednačena borba, a onda je set prelomio Nikola Kovačević. Prvo blokom, a onda i odličnim servisom doveo Srbiju u vođstvo 19:17 što je bilo dovoljno da se set rutinski privede kraju - 25:22.

U trećem setu Francuzi su deklasirali domaćine. Prednost su povećavali iz minuta u minut, a kad su stigli do 11:6, "orlovi" su skupili krila.

Gosti su nastavili da "melju" i taj deo igre rešili u svoju korist ubedljivo - 25:12.

Videvši da je vrag odneo šalu, reprezentativci Srbije su u četvrti set ušli ozbiljnije. Popravili su se u svim elementima igre u odnosu na prethodni i nijednog trenutka nisu dozvolili da se pobednik dovede u pitanje.

Nošeni podrškom oko sedam hiljada navijača, dotukli su Francuze - 25:17.

Na kraju, tabela grupe A Svetske lige izgleda ovako: Brazil 22 boda (10 pobeda i 2 poraza), Srbija 19 (7-5), Francuska 18 (6-6), Venecuela 13 (1-11).

Srbija će u Riju igrati u grupi sa SAD i Poljskom, dok će u drugoj grupi biti Brazil, Japan i Rusije. Po dve reprezentacije će nastaviti takmičenje.