ODBOJKA: Poljska lekcija Zvezdi

Crvena zvezda pretrpila peti poraz u Grupi F elitnog klupskog takmičenja, drugi put ove sezone potpisala kapitulaciju pred Farko Mušinom.

ODBOJKA: Poljska lekcija Zvezdi  Izvor: MONDO

Odbojkašice Crvene zvezde poražene od poljske Fakro Mušine drugi put ove sezone, 3:0 (25:19, 25:17, 25:20) a čak šesti put u posljednje tri godine, s obzirom da je Srpkinje žrijeb i ranije stavljao u istu grupu sa poljskim timom.

Šampionke Srbije, i pored snažne podrške sa tribina, nisu uspjele da pariraju snažnoj Fakro Mušini, gošćama je bilo potrebno samo 76 minuta da upišu novi trijumf.

U prvom setu su domaće pružile solidan otpor, u odnosu na prvi ovosezonski okršaj sa poljskim predstavnikom, činilo se da će crveno-bijele igrati egal.

Držale su priključak, zaostajale poen ili dva, međutim za preokret je nedostajalo više kontentracije i bolja realizacija napada. U finišu prve dionice Bjelica i drugarice su dozvolile rivalu da veže četiri poena, 22:17 a poslije toga su Poljakinje rutinski privele set kraju.

Nastavak meča potekao je u znaku gostujućeg tima, vodile su 8:1, 16:9, 22:14. Zvezda se mučila na prijemu, napadu, mijenjao je trener Pavličević srednje blokere i primače, ali bez rezultata.

Poljakinje su bez većih problema dupirale prednost u setovima.

Početak treće dionice obilježila je dobra igra crveno-bijelih, povele su prvi put u meču, 2:0, 8:6 međutim, gošće nisu dozvolile iznenađenje. Napravile su seriju od 6:1 a onda u jakom ritmu gazile do kraja seta - 25:20.

Ana Bjelica, kapiten Crvene zezde je i u porazu bila zadovoljna partijom svog tima.

"Igrali smo protiv jako kvalitetne ekipe, Mušina je sastavljenja od jako dobrih i iskusnih igračica. Krasi ih odbrana i jak napad što nama nikako nije odgovaralo. Moja ekipa je dobro igrala, što potvrđuju borbenost i odbrana. U nekim momentima smo bili blizu da preokrenemo i uzmemo set, ali nedostajalo nam je sreće i možda neka odbrana više", rekla je Bjelica.

Sanja Popović, hrvatska internacionalka u redovima poljskog tima kaže da je očekivala veći otpor crveno-bijelih.

"Dobro smo se pripremili za ovaj meč, nismo Zvezdu uzele zdravo za gotovo pogotovo što je mlada ekipa i jako perspektivna. Znali smo da ako budemo dobro servirali da će Zvezda imati problema i to smo uspjeli", istakla je Popovićeva.

Ana Bjelica je bila najbolji poenter Crvene zvezde sa 15 poena, po sedam su osvojile Jadranka Budrović i Mina Popović.

Odbojkašice Crvene zvezde šestu utakmicu u Grupi F igraju 11. decembra, gostovaće azerbejdžanskoj Lokomotivi iz Bakua.