ODBOJKA: Zvezda kapitulirala i u Poljskoj

Zaksa Keđeržin zabilježio i drugi maksimalan trijumf protiv crveno-bijelih u grupnoj fazi takmičenja u Ligi šampiona.

ODBOJKA: Zvezda kapitulirala i u Poljskoj  Izvor: MONDO

Peti poraz u Grupi C Lige šampiona pretrpjeli su odbojkaši Crvene zvezde, koji su večeras na gostovanju u Poljskoj, izgubili od Zaksa Keđeržina poslije 71 minuta igre – 3:0 (25:23, 25:19, 25:14).

Izabranici trenera Duška Nikolića nisu, kao ni u prvom odmjeravanju snaga sa poljskim timom, imali rješenja za igru rivala.

Krajnji napadači domaće ekipe zadavali su mnogo problema srpskom šampionu, nisu Mitić i drugovi uspjevali da umire prijem, da "uhvate" servis protivnika.

Sredina prve dionice bila je u znaku Zvezde, vodili su Beograđani 14:10 imali i 17:14, ali su u finišu seta popustili pred pritiskom Poljaka. Slično je bilo i nastavku, u drugom periodu su crveno-bijeli diktirali ritam do prvog obaveznog odmora, kada je Zaksa Keđeržin dodao gas i napravio preokret.

U trećem setu Poljaci su bili apsolutno dominantni, zaustavili su goste iz Srbije na 14 poena.

U redovima Crvene zvezde Dušan Petković je bio najbolji poenter (18), Nemanja Jakovljević je stao na 10, a Filip Stoilović na sedam.

Za crveno-bijele gostovanje u Poljskoj je zatvorena priča. U taboru srpskog šampiona svi se okreću posljednjoj utakmici u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona i spektaklu koji sve ljubitelje odbojke očekuje 12. decembra kada u dvoranu Šumice dolazi aktuelni svjetski prvak, italijanski Trentino.

Najbolji tim na planeti biće rival crveno-bijelih u šestoj utakmici Grupe C elitnog takmičenja. "Kaznena ekspedicija" iz Trenta je obezbijedila plasman u narednu rundu takmičenja i u Beogradu će igrati potpuno rasterećeno. Biće to sjajna prilika da se na djelu vide neki od najboljih odbojkaša današnjice.