• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

VATERPOLO: Mladi "delfini" u polufinalu SP

Juniori Srbije su u polufinalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu! U petak su u australijskom Pertu, nadigrali Grčku sa 9:8 (2:2, 2:2,2:2, 3:2).

Srbija se u subotu u borbi za finale sastaje sa pobjednikom četvrtfinalnog meča između Mađarske i domaćina Australije.

Susret sa Grcima bio je izuzetno kvalitetan i uzbudljiv, prema ocjeni prisutnih najbolji u dosadašnjem djelu šampionata. Mladi srpski vaterpolisti pokazali su snagu i mentalnu stabilnost i uspjeli da nanesu prvi poraz vrlo jakom timu Grčke.

Izabranici selektora Dejana Savića bolje su otvorili utakmicu i stekli prednost, ali su Grci držali priključak i na poluvrijeme se otišlo sa neriješenih 4:4. U nastavku su poveli Grci i u rezultatskoj klackalici bili za korak ispred svojih vršnjaka.

Ipak, efikasni Ognjen Stojanović nije dozvolio da protivnik napravi značajniju razliku, pa je sa četiri gola držao Srbiju dovoljno blizu i ostavio svojim saigračima prostor da naprave preokret.

U tome je Srbija uspjela u posljednjoj četvrtini na impresivan način, kada je pri vođstvu protivnika sa 8:7 kapiten Dušan Mandić pokazao dio raskošnog talenta. On je poslije prekršaja na oko sedam metara od gola uputio iznenađujući razoran udarac iz okreta i pogodio za novo izjednačenje.

Taj potez je unio samopouzdanje u redove srpske ekipe. Poslije čvrste i pokretljive odbrane Đorđe Tanasković se sjajno snašao u napadu, uplivao je pored protivničkog igrača i dobijenu loptu smjestio u mrežu za prvo vođstvo Srbije na 1.5 minuta do kraja, ispostaviće se i pobjedu.

Srbija: Vitorović, Asanović, Maksimović 2, Gogov, Radulović, Ilić, Mandić 1, Manojlović, Obradović ,Tanasković 1, Stojanović 4, Jakšić 1, Dobožanov.

U ekipi Grčke golove su postigli Krisopatis 4, Dervisis 2, Guvis i Fotopulos.

Plasman u polufinale izborila je i Hrvatska savladavši SAD rezultatom 17:7 (4:0, 4:1, 3:2, 6:4). "Kockaste" u borbi za finale očekuje bolji iz četvrtfinalnog duela između Italije i Rumunije.

(Agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC