SEHA: Poraz Izviđača u Zagrebu

Predstavnik BiH u regionalnoj rukometnoj SEHA ligi upisao deveti poraz ove sezone, pošto je izgubio od Zagreba 25:23.

SEHA: Poraz Izviđača u Zagrebu Izvor: MONDO

Rukometaši Izviđača iz Ljubuškog poraženi su u 12. kolu regionalne rukometne SEHA lige na gostovanju u Zagrebu od istoimenog šampiona Hrvatske sa 25:23. Ekipi iz zapadne Hercegovine to je deveti poraz ove sezone, naravno uz tri pobjede, te se nalazi na osmom mjestu na tabeli sa devet bodova.

Tim iz Ljubuškog odlično se držao polovinu prvog poluvremena (7:7), ali je u narednih pola časa igre potpuno potonuo, pa su domaćini 15 minuta prije kraja imali nedostižnih 22:14. Do kraja susreta gosti su uspjeli smanjiti prednost domaćina na svega dva gola zaostatka - bilo je 25:23.

U redovima pobjednika najefikasniji igrači bili su Tonči Valčić i Luka Stepančić sa po 4 gola, dok je golman Ivan Stevanović imao 14 uspješnih odbrana. Najbolji pojedinac u redovima Izviđača bio je Ante Boras sa 8 golova.

Na tabeli SEHA lige vodi Zagreb sa 25 bodova, a slijede Metalurg sa 24 i Nexe sa 22 boda. Na posljednja tri mjesta su predstavnici BiH Izviđač sa 9, Borac M:TEL sa 7, te Sloga iz Doboja koja je bez osvojenih bodova.