Mladi "delfini" preko Hrvata do bronze!

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila Hrvatsku 8:7 (0:2, 1:0, 4:4, 3:1) u meču za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Pertu.

Mladi "delfini" preko Hrvata do bronze!  Izvor: MONDO

Naši vaterpolisti gubili su rezultatom 1:4, 3:6, u finišu i 6:7, ali su golovima Ognjena Stojanovića uspjeli da naprave preokret i stignu do medalje!

Vrlo važni bili su i pogoci Tanaskovića i Maksimovića, koji su krajem treće četvrtine smanjili prednost Hrvata na 5:6, jer bi bilo izuzetno teško u posljednjoj dionici "juriti" dva ili tri gola zaostatka.

Stojanović je odlučujući pogodak dao minut i 24 sekunde prije kraja meča, nakon čega su oba golmana ostala nesavladana.

Srbija je imala realizaciju igrača više 33 odsto (4/12), a Hrvatska samo 20 odsto (2/10).

Izabranici Dejana Savića u subotu su poraženi od Mađarske u polufinalu, takođe u neizvjesnoj utakmici - 8:9.

Iz Australije se sa bronzama oko vrata vraćaju: Milan Vitorović, Mateja Asanović, Miloš Maksimović (jedan gol protiv Hrvata), Draško Gogov, Nikola Radulović, Stefan Ilić, Dušan Mandić (1), Marko Manojlović, Dimitrije Obradović, Đorđe Tanasković (2), Ognjen Stojanović (3), Nikola Jakšić (1) i Lazar Dobožanov.

(MONDO, foto: waterpoloserbia.org)