RUKOMET: Crnogorke hitaju ka polufinalu

Katarina Bulatović bila je junakinja pobjede Crne Gore nad Mađarskom, jer je postigla četiri gola u finišu meča. Teška povreda Crnogorke u Novom Sadu.

RUKOMET: Crnogorke hitaju ka polufinalu Izvor: MONDO

Rukometašice Crne Gore nanizale su i četvrtu pobjedu u Novom Sadu u namjeri da se u subotu pojave u beogradskoj "Kombank Areni" kao polufinalistkinje Evropskog prvenstva u Srbiji.

Komšinice su u SPENS u dramatičnoj završnici pobijedile još jednog od favorita ovog turnira, Mađarsku, pa ih sada bod u meču sa objektivno slabijom Njemačkom u utorak dijeli od sigurnog plasmana među četiri najbolje ekipe.

Pobjeda vjerovatno garantuje i prvo mjesto u Grupi II, druge faze takmičenja, tim prije što se u utorak sastaju Mađarska i Rumunija, koje se na tabeli nalaze iza Crne Gore. Jasno je da ne mogu i jedne i druge da pobijede...

Crna Gora je bila ubjedljiva na poluvremenu, ali je tek golom Katarine Bulatović 11 sekundi prije kraja odbranila "već viđenu" pobjedu nad Mađaricama - 28:26 (15:9)!

Prokockale su olimpijske vicešampionke sedam golova prednosti (21:14) i čak dovele u pitanje pobjedu. U tom periodu igre Crna Gora ostala je bez Majde Mehmetović koja je izgleda teško povrijedila koljeno. Dok je u kricima napuštala teren na nosilima, selektor Crne Gore Dragan Adžić držao se za glavu i ta scena vjerovatno je uticala na cijelu ekipu, pa su Mađarice započele silovitu seriju.

Kinga Klivinji vezala je četiri gola, a zatim Zita Sučanski smanjila na 22:20 u 46. minutu. Tri minuta kasnije već je bilo 22:22 na semaforu i tek tada su se Crnogorke sabrale i golovima Jovanke Radičevićeve i Anđele Bulatović vratile prednost od 24:22.

Tada je na scenu stupila Katarina Bulatović koja je pogađala za 25:23 i 26:24, a kada je Piroška Samoranski izjednačila na 26:26 svega dva minuta i 20 sekundi prije kraja, Bulatovićeva je postigla još jedan pogodak za 27:26 (1:27 prije kraja).

Mađarice su krenule u nervozan napad, koji je izblokirala Ana Đokić, a na drugoj strani, 11 sekundi prije kraja, četvrtim golom u nizu Bulatovićeva je riješila meč - 28:26! Poslije Islanda, Rusije, Rumunije, Crna Gora je dobila i Mađarsku.