RUKOMET: Sa Crnom Gorom za finale

Kakav će to biti derbi - Crna Gora protiv Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva(subota). U drugom polufinalu: Mađarska - Norveška.

RUKOMET: Sa Crnom Gorom za finale  Izvor: MONDO

U završnici Evropskog prvenstva za rukometašice u Beogradu neće biti nijedne neporažene reprezentacije!

Srbija će na Crnu Goru, dok će Mađarice tražiti senzaciju protiv Norveške. U svakom slučaju, u subotu popodne biće vrlo interesantno i napeto u Kombank areni.

Rasterećene, bez ikakvog imperativa, Norvežanke su dočekale posljednji meč u Grupi 1 protiv Danske. U skladu s tim, u skandinavskom derbiju slavile su "južnjakinje" - 35:33, kojima je trijumf donio treću poziciju i borbu za peto mjesto sa Ruskinjama.

Isto tako, u Novom Sadu odigran je završni meč Grupe 2. Rusija je drugu fazu takmičenja završila bez poraza. U posljednjem meču bila je bolja od polufinaliste Mađarske 31:25, taman dovoljno za treće mjesto.

Ruskinjama je bila neophodna pobjeda od najmanje šest golova da bi se našle ispred Njemačke. U međusobnom duelu ove dvije selekcije rezultat je bio neriješen, i gol razlika je izjednačena, ali je Rusija postigla više pogodaka (Rusija 130 - Nemačka 119).

Nešto ranije, olimpijske vicešampionke su u Novom Sadu savladale Španiju rezultatom 27:23 (13:16) i tako obezbijedile prvo mjesto u grupi i duel sa Srbijom.

Španija je od "plus tri" sa poluvremena, u nastavku meča otišla čak na pet golova prednosti (15:20), da bi Crnogorke zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani napravile preokret. One su u 52. minutu stigle do izjednačenja (21:21), a odmah potom i do vođstva, koje nisu ispuštale do kraja.

Katarina Bulatović bila je najefikasnija sa šest pogodaka, Jovanka Radičević je dala pet, a Jovanović, Knežević i Miljanić po četiri gola.