ODBOJKA: Zvezda blizu polufinala Kupa

Crveno-bijeli u prvom meču četvrtfinala savladali subotički Spartak, revanš u petak.

ODBOJKA: Zvezda blizu polufinala Kupa Izvor: MONDO

Odbojkaši Crvene zvezde gaze u prvenstvu, a po istom receptu igraju i u drugom domaćem takmičenju, Kupu Srbije. U prvom meču četvrtfinala crveno-bijeli su savladali subotički Spartak (3:1) i sada ih još jedna pobjeda dijeli od plasmana na Finalni turnir.

Subotičani su bili domaćini u prvom okršaju i iskoristili su izabranici trenera Gorana Ilića činjenicu da igraju pred svojim navijačima, pa su goste iz Beograda dobro namučili u prvom setu.

Nakon gubitka startne dionice Crvena zvezda je zaigrala daleko angažovanije, smanjila broj grešaka. Kako je meč odmicao Mitić i drugovi su bili sve dominantniji.

U četvrtom setu samo je jedan tim postojao na terenu, crveno-bijeli su Spartaku prepustili tek 11 poena.

Crvena zvezda će sa velikom prednošću dočekati Subotičane u revanšu koji se igra u petak. Istog dana na programu su i preostala tri revanš meča četvrtfinala Kupa Srbije u konkurenciji muškaraca.

Inače, u četvrtfinalu Kupa Srbije igraju se dvije utakmice.

U slučaju da obje ekipe ostvare po jednu pobjedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa sa boljim set-količnikom. Sledeći kriterijum je poen-količnik, a ukoliko su i tu izjednačene, konačnog pobjednika odlučivaće "zlatni set".