ABU DABI: Šeik Đoković

Novak Đoković odbranio titulu u Abu Dabiju poslije velike borbe sa Nikolasom Almagrom - 2:1. Iako je riječ o egzibiciji, bilo je vrhunskih poteza.

ABU DABI: Šeik Đoković  Izvor: MONDO

Novak Đoković završava 2012. godinu sa trofejom!

Odbranio je titulu na turniru u Abu Dabiju, poslije odličnog meča sa Nikolasom Almagrom - 2:1 (6:7, 6:3, 6:4).

Dobra igra obojice, s obzirom na to da je ovo uvod u napornu sezonu. Nikolas Almagro je prije samo nekoliko dana sa porodicom proslavljao Božić, kada mu je, iznenada, stigao poziv za egzibicioni turnir u Abu Dabiju. Dakle, sa praznične trpeze pravo na teren.

Prvi set odlučen je u taj-brejku, nakon što nijedan igrač nije oduzeo servis protivniku. Mada je Novak imao dvije brejk šanse pri vođstvu od 3:2. U taj-brejku, Đoković je bolje počeo, ali je potom pao i Almagro je iskoristio šansu.

Napravio je Novak brejk odmah na startu drugog seta, ali mu je Almagro već u narednom uzvratio. Međutim, ponovo je Novak napravio ključni brejk na naredni servis Španca i do kraja nije ispuštao prednost.

Bilo je prostora i za šalu, ipak je riječ o egzibicionom turniru. Tako su tokom drugog seta obojica zatražili čelindž, pa su se smijali zajedno sa sudijom Paskalom Marijom. Potom je Novak "izgrdio" linijskog sudiju, jer je trebalo glasnije da uzvikne: "aut".

Veliki broj šansi za brejk u odlučujućem setu. Ali, nijednog brejka. Sve do njegovog finiša. Najprije je Almagro imao šansu da oduzme servis Đokoviću, ali se Srbin izvukao. Red je zatim došao na Novaka, koji je u trećem setu imao ukupno sedam brejk lopti, od toga šest pri vođstvu 3:2.

Novak je, pri vođstvu od 5:4, došao do dvije meč lopte. Iskoristio je prvu i pobijedio.

"Bilo je uzbudljivo i ‘gusto’, čestitam Nikolasu. Obojica smo htjeli da pobijedimo, ali smo i zabavljali publiku. Ovo je lijep turnir, uvijek imam uzbudljive mečeve protiv jakih rivala i nadam se da se vidimo i sljedeće godine", rekao je Đoković, koji iz Abu Dabija putuje u Pert, gdje će zajedno sa Anom Ivanović igrati za Srbiju na Hopman kupu.