RUKOMET: Borcu m:tel šesto mjesto u Holandiji

Rukometaši Borca m:tel osvojili su šesto mjesto na tradicionalnom turniru "Limburški dani rukometa", koji se održava u Holandiji.

RUKOMET: Borcu m:tel šesto mjesto u Holandiji Izvor: MONDO

Crveno-plavi su u meču za peto mjesto u subotu poraženi od lidera ukrajinske Superlige, ZTR Zaporožja, rezultatom 32:34, prenosi portal Borac-sport.

Borčevi rukometaši odigrali su dva potpuno različita poluvremena. Naime, rezultat nakom prvih trideset minuta nije nagoviještavao da bi Borac m:tel mogao ravnopravno da se bori sa ukrajinskim timom. Ukrajinci su dominirali u prvom dijelu, nakon deset minuta vodili sa 3:8, pet minuta kasnije bilo je i 4:12, a na odmor se otišlo sa čak 11 golova prednosti za tim Zaporožja (12:23).

Međutim, u nastavku druga slika na parketu: serijom 6:0 u prvih pet minuta drugog poluvremena Banjalučani smanjuju zaostatak na pet golova (18:23), pet minuta prije kraja crveno-plavi dolaze i do izjednačenja (30:30), ali je ipak potpuni preokret izostao.

Borac m:tel je turnir u Holandiji završio sa učinkom od jedne pobjede i tri poraza. Podsjetimo, tim Zorana Trninića je savladao holandski Eurotek, dok je prije Zaporožja poražen od španskog tima Global Kaha Sijudad Enkantada i estonske Polve.

Za Banjalučane sada slijedi odmor do 10. januara, kad je planiran početak priprema za drugi dio sezone.

(MONDO, foto: Borac-sport)