ČETIRI SKAKAONICE: Šliri dominirao kod kuće

Austrijanac u rodnom gradu osvojio prvo mjesto na trećoj skakaonici Novogodišnje turneje. Odluka u Bišofshofenu.

ČETIRI SKAKAONICE: Šliri dominirao kod kuće  Izvor: MONDO

Gregor Šlirencauer pobijedio je u ski skokovima u Insbruku, u pretposljednjem od četiri takmičenja u okviru novogodišnje turneje "Četiri skakaonice".

On je u rodnom gradu osvojio 253,7 bodova, a zabilježio je skokove od 131,5 i 123 metra. Austrijancu je to bila 44. pobjeda u Svjetskom kupu.

Poljski skijaš Kamil Stoh (240,9 bodova) zauzeo je drugo mjesto, dok je treća pozicija pripala Norvežaninu Andersu Bardalu (235,4 bodova). Pobjednik prva dva takmičenja turneje, u Oberstdorfu i Garmiš-Partenkirhenu, Anders Jakobsen iz Norveške osvojio je sedmo mjesto.

Posljednje takmičenje u okviru turneje održaće se u nedjelju u Bišofshofenu, a Šlirencauer u ukupnom plasmanu ima 10,7 bodova više od drugoplasiranog Jakobsena.