"Prvijenci" Na Li i Agnješke Radvanske

Kineskinja osvojila turnir u Šenženu, dok je Poljakinja bila najbolja u Oklendu.

"Prvijenci" Na Li i Agnješke Radvanske  Izvor: MONDO

Teniska sezona je počela, a prva dva turnira u 2013. godini osvojile su Na Li i Agnješka Radvanska.

Kineskinja je do sedme titule u karijeri došla pošto je na turniru u Šenženu, savladala češku teniserku Klaru Zakopalovu sa 6-3, 1-6, 7-5.

Nagradni fond na turniru iznosio je 500.000 dolara, od čega je pobjednici pripalo 112.080 i 250 WTA bodova.

Poražena Zakopalova inkasirala je 56.040 dolara i 200 WTA bodova. Na turniru u Šenženu srpska teniserka Bojana Jovanovski eliminisana je u četvrtfinalu, upravo od Kineskinje Na Li. Plasman u četvrtfinale donio joj je 70 WTA bodova i ček na 8.703 dolara.

Poljakinja je broj titula povećala na 11. Radvanska je u finalu WTA turnira u Oklendu (Novi Zeland) savladala belgijsku teniserku Janinu Vikmajer sa 6-4, 6-4.

Po zavaršetku turnira na kojem je izgubila samo jedan set u pet mečeva Radvanska je istakla da bolji početak godine nije mogla da poželi i da će joj je učešće u Oklendu poslužilo kao odlična priprema za prvo ovogodišnji Gren slem turnir, Otvoreno prvenstvo Australije koje u Melburnu, koje počinje 14. januara

Nagradni fond u Oklendu iznosio je 235.000 dolara.

Britanac Endi Marej plasirao se u finale ATP turnira u Brizbejnu pošto mu je japanski teniser Kei Nišikori predao meč u drugom setu zbog povrede koljena.
Marej je prethodno dobio prvi set sa 6-4, a u drugom je poveo sa 2-0, pre nego što je Nišikori odustao zbog povrede.

Protivnik Mareju u završnom meču turnira koji se igra za nagradni fod od milion i 436.630 dolara, biće Bugarin Grigor Dimitrov. Dimitrov je u prvom polufinalu savladao Kipranina Markosa Bagdatisa sa 6-3, 5-7, 7-6 (7-5).