Marej sačuvao titulu u Brizbejnu

Britanski teniser odbranio je trofej na turniru u Brizbejnu i osvojio ukupno 25. pehar u karijeri.

Marej sačuvao titulu u Brizbejnu  Izvor: MONDO

Endi Marej je sačuvao titulu na turniru u Brizbejnu, pošto je u finalu savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova sa 7:6 (7:0), 6:4.

Do 25. titule u karijeri Marej je došao posle 87 minuta igre pune preokreta. Dimitrov je sjajno otvorio meč i vrlo brzo poveo sa 3:0. Prednost brejka čuvao je sve do devet gema, kada je pri vođstvu 5:3 servirao za set. Ogroman pritisak, pošto je igrao za prvi trofej u karijeri, učinio je svoje i Dimitrov je izgubio svoj servis.

Marej je smanjio prednost rivala na 5:4, a ubrzo materijalizovao svoj početni udarac i izjednačio na 5:5.

Set je zatim "otišao" u taj-brejk u kojem bugarskom teniseru ništa nije polazilo za rukom, pa je Britanac dobio taj dio igre sa maksimalnih 7:0.

Dimitrov je novu priliku propustio u drugom setu pošto je opet napravio brejk za vođstvo od 3:2. Na njegovu žalost Marej je odmah uzvratio istom mjerom i izjednačio na 3:3. Iskusnom britanskom asu to je bilo dovoljno za konačan trijumf.

"Grigor je tokom meča forsirao mnogo različitih udaraca, pa je bilo izuzetno teško pratiti ga i odgovarati na takvu igru, jer sve vrijeme mijenjate ritam. Drago mi je zbog ovog trijumfa jer je ostvaren uoči Australijan Opena. Bila je ovo dobra priprema za prvi grend slem sezone na kojem očekujem da ostvarim bolji rezultat nego u 2012. godini. Imaću vremena da se malo odmorim i turnir dočekam maksimalno spreman", izjavio je Marej, koji je prošle godine izgubio polufinale u Melburnu u pet setova od Novaka Đokovića.

Marej je za trijumf u Brizbejnu zaradio 250 ATP bodova, ali i ček na 78.800 dolara.

(MONDO/agencije, foto: Beta/AP)