VATERPOLO: Preokret Partizana za pobjedu!

Kakav preokret crno-bijelih za pobjedu nad Segedom! Mađari vodili 6:4, ali je Partizan ipak došao do važnog trijumfa.

VATERPOLO: Preokret Partizana za pobjedu!  Izvor: MONDO

Odličnom igrom u posljednjoj četvrtini, Partizan je ostvario važan trijumf u Ligi šampiona i napravio korak ka osvajanju drugog mesta u Grupi D.

Partizan - Seged 8:6 (1:1, 1:3, 2:1, 4:1) u 7. kolu Grupe D Lige šampiona.

Gubio je Partizan 4:6 početkom posljednje četvrtine, ali su Miloš Ćuk, Dušan Mandić i Stefan Mitrović donijeli preokret i pobjedu mladom timu Partizana koji počinje da prevazilazi dječije bolesti sa početka sezone.

Bez dvojice klasičnih centara (Miloša Vukićevića - suspendovan i Petra Filipovića - bolestan) Partizan je dobio meč na svojoj Banjici i nanio prvi poraz Segedu u takmičenju.

Odlična odbrana crno-bijelih u većem dijelu utakmice, neiskorišćene situacije sa igračem više, ali i staloženost u prelomnim trenucima, obeležili su duel na Banjici.

Seged je došao u Beograd sa oreolom favorita, prije svega zbog serije pobjeda u Ligi šampiona, ali i odličnim rezultatima u Mađarskoj. Uz već hronične probleme Partizana oko sastava ekipe (povrede, bolesti, suspenzije), bilo je jasno da srpskog šampiona očekuje nimalo lak zadatak na Banjici.

Ali, nikome nije lako na Banjici bez obzira na to u kakvom je sastavu Partizan .

Partizan je odlično igrao odbranu u prvoj četvrtini, ali u napadu nije uspijevao da materijalizuje takvu igru u defanzivi. Nemanja Vico se borio na poziciji centra, ali nije uspijevao da se izbori za poziciju. Malo po malo, Seged je počeo da diktira tempo i poslije vođstva crno-bijelih od 2:1 napravio je seriju od 3-0 i prešao u vođstvo, koje je držao do posljednje četvrtine.

Međutim, crno-bijeli su zaigrali poletno i pogađali kad je najviše trebalo. Najprije je Ćuk namjestio nišanske sprave, da bi mu se pridružili Mandić i Mitrović, za treći trijumf u Ligi šampiona iz pet utakmica (po poraz i remi).

Partizan je zadržao drugo mjesto na tabeli Grupe D sa sada 10 bodova, odnosno pet manje od Segeda, ali i utakmicom manje.

U narednom kolu, 23. januara, Partizan gostuje rumunskoj Oradei.

PARTIZAN: Ćuk, Mandić i Mitrović po dva, Nikola Dedović i Ivan Rackov po jedan.

SEGED: Martin Sivoš tri, Torok Bela 2 i Gabor Kiš 1.

IGRAČ VIŠE: Partizan 0/5, Seged 2/5.

(MONDO - foto: MN Press)