AO: Ana greškama u poraz

Ivanovićeva završila takmičenje u osmini finala Australijan Opena. Bolja od nje bila je Agnješka Radvanska - 6:2, 6:4.

AO: Ana greškama u poraz  Izvor: MONDO

Ana Ivanović nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Australijan Opena.

Ona je pretrpila poraz od Agnješke Radvanske iz Poljske rezultatom 6:2, 6:4, poslije 70 minuta igre.

Srpska teniserka mnogo je žurila u osmini finala i pravila mnogo grešaka, što ju je koštalo poraza.

Ivanovićeva je napravila čak 34 neiznuđene greške, dok je njena rivlka imala samo četiri!

Iako ni Poljakinja nije briljira na startu, uspjela je prva da napravi brejk - 2:0. Ivanovićeva je nakon toga smanjila na 1:2, a zatim propustila dve prilike za izjednačenje, a čini se, tada i šanse da dobije meč. Nakon toga igrala je loše, mnogo je grešila, a četvrta favoritkinja za titulu to je vješto iskoristila.

Istina je da je Ana tokom prvog seta imala duplo više vinera od protivnice (12-6), ali je napravila i čak 15 neiznuđenih greški, dok je Radvanska imala samo dve.

Kada je Poljakinja set rešila as udarcem, dobila je i na samopouzdanju, pa je odmah u nastavku krenula brejkom - 2:0. Ivanovićeva je, opet po scenariju iz prvog seta, tada igrala koncentrisano, napala, dobro i precizno udarala, ali uprkos činjenici da je publika na Rod Lejver Areni navijala za nju, nije uspjela da iskoristi čak tri brejk šanse u četvrtom gemu.

Ana je uprkos zaostatku, nastavila da se bori, pokušavala je da promijeni način igre, izlazila na mrežu, ali je Poljakinja sigurno očuvala prednost i izborila plasman među osam najboljih.

Radvanska će u četvrtfinalu igrati protiv šestog nosioca, Kineskinje Li Na, koja je eliminisala Juliju Gerges iz Njemačke sa 7:6 (8:6), 6:1.

Ana je u Melburnu okončala nastup isto kao i prošle sezone - u osmini finala, dok je najbolji rezultat ostvarila 2008, kada je igrala finale.

Prije Ane Ivanović učešće u osmini finala završio je i Janko Tipsarević, koji je zbog povrede predao meč Nikolasu Almagru.

(MONDO, foto: Beta/AP)