RUKOMET: Moćna Španija šampion svijeta!

"Furija" furiozno i bez problema "slomila" Dance u finalu Svjetskog prvenstva - 35:19!

RUKOMET: Moćna Španija šampion svijeta!  Izvor: MONDO

Reprezentacija Španije postizala je do finalne utakmice Svjetskog prvenstva u prosjeku 30 golova. Danska, šampion Evrope - 34.

Taj podatak lijepo će uz konačan rezultat opisati kako su izgledala i igrala ta dva tima u nedjelju uveče, u finalu u Barseloni:

Španija - Danska 35:19 (18:10)!

Izabranici Valera Rivere igrali su se sa šampionima Evrope i pobijedili ih već u prvom poluvremenu, granitnom odbranom i ubojitim kontrama. Do odlaska na odmor domaći su "iz tranzicije" postigli sedam pogodaka. Gosti nijedan.

Ista slika viđena je i u nastavku. Demotivisani i iznenađujuće letargični Danci nijemo i bezidejno su posmatrali protivnike kako im "buše" mrežu i podignutim rukama pozivaju publiku da što glasnije slavi veliki uspjeh svog nacionalnog tima.

Najefikasniji u dresu novog svjetskog šampiona bio je Hoan Kaneljas, postigavši sedam golova. Slijedio ga je Valero Rivera, selektorov sin, sa šest ubačenih lopti u mrežu.

"Furija" je u nedjelju ušla u istoriju kao ekipa koja je osvojila pehar najubjedljivijom pobjedom u finalu.

Španci su ponovili svoj uspjeh iz 2005. godine, kada su se u Tunisu okitili svjetskim zlatom pobjedom nad Hrvatskom u finalu 40:34.

ŠPANIJA: Kaneljas 7, Rokas, Aginagalde 5, Garsija 2, Makeda 5, Rivera 6, Šterbik 14 odbrana, Sijera 2 odbrane, Ruesga, Sarmijento 1, Gvardiola 2, Moros 1, Entrerios 3, Montoro 2, Arino, Tomas 1.

DANSKA: Rene Torf, Sondergard 4, Hansen 2, Molgard 4, Egert 3, Lindberg 1, Landin 7 odbrana, Grin 8 odbrana, Lauge 1, Spelerberg, Nodosbo 1, Toft 1, Larsen, Markusen 2, Nilsen, Mortensen, Svan

(MONDO, foto: Beta/AP)