VATERPOLO (SL): "Delfini" plivaju ka Rusiji!

Reprezentacija Srbije lako pobijedila Njemačku u Novom Sadu 13:4 i obezbijedila plasman na završni turnir Svjetske lige.

VATERPOLO (SL): "Delfini" plivaju ka Rusiji!  Izvor: MONDO

Reprezentativci Srbije na najljepši način su čestitali Dejanu Saviću prvi meč na klupi u svojstvu zvaničnog selektora.

Očekivano lako su pobijedili Njemačku i zaplivali ka završnom turniru Svjetske lige (od 11. do 16. juna). Finalni mečevi najboljih osam ekipa takmičenja biće odigrani u Rusiji, još nije poznato u kom gradu.

Novosađani su u subotu uveče prvi put imali priliku da gledaju najbolje srpske vaterpoliste od 2008. godine. "Delfini" su dali sve od sebe da im ostanu u lijepom sjećanju.

Već od prvog gola Vanje Udovičića, sa velike udaljenosti, stavili su do znanja "pancerima" da nemaju šansu da trijumfuju, iako su se držali u uvodnih nekoliko minuta.

Međutim, već tokom četvrtine u strijelce su se upisali i Duško Pijetlović i Stefan Mitrović, a Dušan Mandić je pogotkom uz zvuk sirene stavio svima do znanja da neće biti nedoumice oko ishoda.

Srbi su od početka do kraja kontrolisali igru u bazenu i tek povremeno dopustili protivniku da ubaci loptu u mrežu iza raspoloženog golmana Branislava Mitrovića.

Zanimljivo, i Savićev prethodnih Dejan Udovičić prvi put je vodio reprezentaciju kao zvanični selektor u "Srpskoj Atini".

Vaterpolisti Srbije u sljedećem, 5. kolu, gostuju selekciji Španije. Taj meč biće odigran 27. marta.

Srbija - Njemačka 13:4 (4:1, 2:1, 5:2, 2:0)