VATERPOLO (LŠ): Snažni Partizan u drugoj fazi

Crno-bijeli bez problema pobijedili Špandau na Banjici i plasirali se u eliminacionu rundu Lige šampiona - 8:1.

VATERPOLO (LŠ): Snažni Partizan u drugoj fazi Izvor: MONDO

Iako na početku sezone niko nije postavljao velike ciljeve pred ekipu Vladimira Vujasinovića, ona se izborila za svoje mjesto na Starom kontinentu.

Crno-bijeli iz mjeseca u mjesec veliki talenat pretaču u kvalitet, a u sredu uveče odigrali su najbolji meč ove sezone:

Pred 1.000 gledalaca na bazenu Sportskog centra Banjica:

Partizan - Špandau 8:1 (2:0, 3:0, 2:0, 1:1).

Šampion Srbije je pobjedom nad četvorostrukim prvakom Evrope i definitivno potvrdio osvajanje najmanje druge pozicije na tabeli Grupe D.

U posljednjem kolu, 27. februara, gostovaće Galatasaraju u Turskoj.

Uprkos tome što su bili lišeni pomoći Uroša Čučkovića, Miloša Vukićevića i Petra Filipovića, crno-bijeli su igrali koncentrisano i već od prvih minuta nagovijestili miran kraj utakmice.

U prvoj četvrtini poveli su golovima Miloša Ćuka i Ivana Rackova, u drugoj su povećali prednost pogocima Đorđa Tanaskovića, Dušana Mandića i Stefana Mitrovića...

Uz raspoloženog Slobodana Soroa (devet odbrana za poluvrijeme) nisu imali velikih problema u odbrani, a u napadu su ostali pribrani do kraja. Nastavili su da rešetaju gol iskusnog Aleksandera Čigira, pa su Dušan Mandić, Gavril Subotić i Ivan Basara raspjevali publiku.

Miloš Ćuk imao je u finišu priliku da postigne još koji gol, ali je u posljednjim minutima promašio peterac i ispustio loptu kada je sam isplivao pred golmana poslije kontre.

IGRAČ VIŠE:

Špandau 0/9
Partizan 2/5

PARTIZAN: Soro 11 odbrana, Ćuk 1 gol, Rackov 1, Tanasković 1, Mandić 2, Mitrović 1, Subotić 1, Matović 1.