RUKOMET (LŠ): Crno-bijeli časno u Njemačkoj

Partizan poražen na gostovanju Flensburgu 23:31 u osmom kolu Grupe A Lige šampiona.

RUKOMET (LŠ): Crno-bijeli časno u Njemačkoj  Izvor: MONDO

Srpski šampion nije se obrukao protiv Flensburga.

"Parni valjak" doživio je poraz od trećeplasiranog tima Bundeslige rezultatom 23:31 (13:17), a konačna razlika od osam golova je i maksimalna koju je njemački tim imao na ovom susretu.

Partizan je jak otpor pružio u prvom poluvremenu, kada je poslije minusa od pet golova (6:11) uspio da se vrati i izjednači na 13:13 u 23. minutu. Nažalost, izabranici Aleksandra Brkovića dozvolili su domaćinu seriju 4:0 do odlaska na odmor.

Reprezentativna krila crno-bijelih bila su raspoložena - Bogdan Radojević postigao je pet golova, a Nemanja Ilić četiri. I na drugoj strani krilni napadač bio je najefikasniji, sjajni Danac Egert sedam puta je uspio da se upiše u strijelce.

Flensburg se sa nova tri boda izjednačio na vrhu tabele sa Čehovskim medvedima i Hamburgom sa po 12 bodova, dok je Partizan na posljednjem mjestu sa sedam poraza i jednom pobedom.

Do kraja takmičenja po grupama ostala su još dva kola, Partizan dočekuje Hamburg i putuje na noge ekipi Ademar Leona, koju je jedinu uspio da pobijedi.

(MONDO, foto: MN Press)