FED: Jovanovski - Čepelova 1:0

Bojana Jovanovski dobila prvi set protiv Jane Čepelove. Treba joj još set da Srbija povede 2:1 protiv Slovačke.

FED: Jovanovski - Čepelova 1:0  Izvor: MONDO

Bojana Jovanovski je na putu da donese prednost Srbiji u četvrtfinalnom duelu Svjetske grupe FED kupa protiv Slovačke u Nišu.

Srpska teniserka vodi 1:0 u setovima (7:5) protiv Jane Čepelove, koja je izašla kao zamjena za povrijeđenu Dominiku Cibulkovu.

Uzbudljiv i neizvjestan prvi set odigrale su srpska i slovačka teniserka. Viđeno je mnogo brejkova, borba za svaki poen i gem.

Povela je Bojana 3:1, nakon što je napravila prvi brejk, ali je prethodno morala da se izvlači iz pepela, jer je na njen servis protivnica imala čak 40:0. Ipak, uspjela je Jovanovski da veže pet poena i dobije treći gem.

Taman kad je ostvarila prednost, Bojana je sve prokockala. Čepelova je odmah uzvratila brejkom, a potom vezala još dva gema i povela 4:3.

Međutim, ni ona nije bila stabilna. Bojana je ponovo dobila priliku da oduzme servis Slovakinji i uspjela je. Izjednačila je na 4:4, a potom preokrenula poslije svog servisa.

Imala je Bojana inicijativu u narednom gemu u kojem je Čepelova servirala za ostanak u setu, ali je Slovakinja uspjela da odbije napad.

Jovanovski je lako dobila gem za 6:5, a potom je došla do nove brejk i set lopte. I uspjela je!

(MONDO - foto: Beta, autor: Saša Đorđević)