SINSINATI: Povreda i Moja jači od Janka

Tipsarević poražen u prvom kolu od iskusnog španskog tenisera, ali tek posle povrede članka na nozi u taj-brejku prvog seta.

SINSINATI: Povreda i Moja jači od Janka Izvor: MONDO

Janko Tipsarević poražen je već na startu turnira u Sinsinatiju. Bolji od njega, posle 122 minuta, bio je Španac, Karlos Moja - 6:7 (5:7), 5:7.

Srpski teniser se borio kao lav, a prelomi trenutak dogodio se u taj-brejku prvog seta kada je Janko nezgodno stao i povredio zglob desne noge.

U prvom setu vodila se izjednačena borba, obojica tenisera su bez većih problema dobijala gemove na svoj servis, pa nije bilo brejk lopti.
Ušlo se u taj-brejk, a onda se kod rezultata 1:1 dogodio ključni momenat.

Usledila je intervencija lekara, pa iako je otok odmah iskočio, srpski teniser je stegao zube i vratio se na teren. Međutim, iskusni Španac je iskoristio situaciju i osvojio taj-brejk - 7:5.

Neizvesnost se nastavila i u drugom setu. Brejk prilika nije bilo u prva četiri gema.

A onda je Moja uspeo da osvoji peti gem u kome je servirao Janko. Činilo se da će 41. igrač sa ATP liste lako iskoristiti prednost i meč privesti kraju.

Tako, međutim, nije mislio 43. teniser sveta i već u narednom gemu je stigao do dve brejk šanse. Ipak, Španac je dobro odservirao svaki put kad je bilo "gusto" i dobio gem.

Tipsarević je zaigrao riskantnije, smanjio na 3:4 i u narednom gemu ponovo stigao do četiri brejk-lopte i tek četvrtu uspeo da iskoristi - 4:4.

Drama je viđena i u 11. gemu, na servis Tipsarevića, koji je spasio šest brejk lopti, ali ne i sedmu!

Karlos Moja je poveo 6:5, a zatim i odservirao za meč. U drugom kolu igraće protiv četvrtog nosioca, Rusa Nikolaja Davidenka.