VATERPOLO: Zvezda - Radnički 10:9 (KRAJ)

Boris Vapenski 10 sekundi prije kraja drugog produžetka dao gol za pobjedu crveno-bijelih u prvom meču finala plej-ofa prvenstva Srbije.

VATERPOLO: Zvezda - Radnički 10:9 (KRAJ) Izvor: MONDO

Ni Crvena zvezda ni Radnički nisu uspjeli da ostvare prednost nakon 32 minuta igre - 9:9 (2:1, 1:2, 3:2, 3:4).

Domaćin je na bazenu Tašmajdan tri puta vodio sa golom razlike, a Kragujevčani stizali do izjednačenja, tako da je na poluvremenu bilo "mršavih" 3:3.

U nastavku je Radnički preokrenuo na 3:5, ali se na kraju treće četvrtine ipak našao u deficitu, poslije Zvezdine serije od 3:0 - 6:5.

Gosti su u posljednjoj dionici ponovo preokrenuli, na 8:9, ali izjednačio je Rađen 1:48 minuta prije kraja i to je bio konačan rezultat.

Radnički je u posljednjim sekundama imao dva šuta za pobjedu - prvi je Damiru Buriću odbranio Denis Šefik, a zatim je Boris Zloković lob udarcem pogodio stativu.