MINHEN: Janko bolji od Žemlje

Prvi nosilac turnira u Minhenu igraće u trećem kolu pošto je bio bolji od Grega Žemlje.

MINHEN: Janko bolji od Žemlje  Izvor: MONDO

Janko Tipsarević je dobro počeo...

Drugi reket Srbije uspješno je započeo turnir u Minhenu (ATP 250). Tipsarević je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu, a u drugoj rundi savladao je Grega Žemlju iz Slovenije 2:0 (6:4, 6:2).

Meč je trajao sat i 24 minuta.

Naredni protivnik Tipsarevića biće Nemac Daniel Brands ili Francuz Gael Monfis.

Tipsarević je tek drugi brejk uspeo da materijalizuje u prvom setu. On se dogodio kod rezultata 3:3 i pošto je Srbin u prethodnom gemu uspio da sačuva servis poslije nešto više problema.

Janko je nakon pola sata igre došao u situaciju da osvoji prvi set. Imao je dve prilike ili novim "brejkom", ili na servis.

Žemlja je prilično lako stigao do 40:0, ali je onda napravio tri početničke greške koje su desetom igraču svijeta dale šansu da odmah riješi set. Servis Slovenca proradio je u pravom momentu, tako da je u devetom gemu bilo samo jedno izjednačenje.

Tipsarević drugu priliku nije propustio...

Slično je bilo kao i u prethodnom gemu, samo što je sada srpski teniser ispustio prednost, ali je i on uspio da poslije 40:40 odigra dva dobra poena. Poslije 45 minuta igre prvi dio meča je bio završen.

Janko je drugi set započeo "brejkom", a zatim je napravio još jedan. Kod rezultata 3:0 za Srbina, Tipsarević je bio primoran da zbog bola u preponi zatraži medicinski tajmaut. Pauza je trajala nekoliko minuta.

Nije bilo mnogo vremena potrebno da se meč privede kraju. Srbin je lagano stigao do 6:2.

Janko i Grega su se dva puta sastajali i rezultat u međusobnim duelima je 1:1. Oba meča odigrali su u 2012. godini, Srbin je bio bolji na US openu 6:4, 6:3, 7:5, da bi mu se Slovenac za poraz na gren slemu revanširao u Beču - 3:6, 7:6, 6:2.

Na turniru u Minhenu učestvuje i Viktor Troicki, koji će u trećem kolu igrati protiv četvrtog nosioca Filipa Kolšrajbera.

(MONDO, foto: MN Press)