MINHEN: Viktor se borio, ali izgubio

Dejvis kup reprezentativac Srbije poražen u četvrtfinalu BMW Open turnira u Bavarskoj. Savladao ga Filip Kolšrajber u dva seta (3:6, 6:7).

MINHEN: Viktor se borio, ali izgubio  Izvor: MONDO

Uprkos tome što je nagovijestio povratak u nekadašnju formu, Viktor Troicki eliminisan je sa turnira u Minhenu (šljaka, 410.000 evra).

Srpski teniser jeste "vezao" dve pobjede prije petog međusobnog okršaja sa njemačkim teniserom, ali nije uspio da obori na pleća branioca trofeja.

Ishod prvog seta odredio je osmi, presudni gem. Viktor je servirao, ali i dopustio protivniku da stekne značajnu prednost.

Velika borba viđena je i u drugom setu. Troicki je bio u prednosti, Kolšrajber servirao za ostanak u setu pri rezultatu 6:5 za Srbina...

Ipak, Beograđanin nije imao snage. Čak je i imao set loptu, ali se Nijemac spasio i odveo drugi set u taj-brejk.

Viktor u odsudnom gemu nije ostao pribran u momentu kada je bilo neriješeno (3:3), pa je njegov rival to znalački iskoristio i izvojevao četvrtu pobjedu nad srpskim teniserom.

Janko Tipsarević mogao bi da u polufinalu stekne priliku da osveti saigrača iz reprezentacije. U petak popodne takođe igra protiv domaćeg igrača - Danijela Brandsa, a pobjednik tog meča igraće u polufinalu upravo protiv Kolšrajbera.

(MONDO, foto: MN Press)