Krstinu titula u Kazahstanu

Mladi srpski teniser osvojio prvi trofej u seniorskoj konkurenciji na turniru u Šimkentu.

Krstinu titula u Kazahstanu Izvor: MONDO

Peđa Krstin osvojio je turnir u Šimkentu, u Kazahstanu, trijumfom nad Sijarheijem Betauijem iz Bjelorusije - 6:2, 6:1.

Srpski teniser, koji je tek izašao iz juniorske kategorije, u posljednje dvije nedjelje nizao je odlične rezultate i napravio je velika iznenađenja, prvo u francuskom Grasu, gdje je stigao do polufinala, a sada i u Šimkentu.

"Prezadovoljan sam titulom, koja mi je prva u seniorskoj konkurenciji i za sada najveći uspjeh u karijeri. Igrao sam veoma dobro cijeli turnir, a najbolje u finalu. Potvrdio sam da se nalazim u dobroj formi. Ovaj trijumf je pokazao da se nalazim na pravom putu", rekao je Krstin, koji je turnir od 10.000 dolara osvojio pobjedom nad prvim nisocem.

Na putu do finala, Krstin je eliminisao trećeg nosioca Sarvara Ikramova iz Uzbekistana, pa Rusa Andreja Levina, zatim njegovog zemljaka Kirila Dmitrijeva u četvrtfinalu, a u polufinalu je bio bolji od drugog kosturaša Moldavca Andreja Cijumaka.

Na kraju je prvom nosiocu prepustio samo tri gema, što njegov uspjeh u Kazahstanu čini još većim.

Krstin trenutno zauzima 1.029. mjesto na ATP listi, a sljedeće nedjelje trebalo bi ponovo da igra u Šimkentu.