MADRID: Troickom leži Granoljers

Srpski teniser pobijedio Španca 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:2 i plasirao se u drugo kolo turnira u Madridu.

MADRID: Troickom leži Granoljers  Izvor: MONDO

U petom duelu sa Marselom Granoljersom, Viktor Troicki je došao do četvrte pobjede.

Poslije velike i izjednačene borbe u prva dva seta, naš teniser je u trećem pojačao tempo i brejkom u šestom gemu poveo sa 4:2, što je kasnije iskoristio da dođe do pobjede i plasmana u drugo kolo.

Troicki je poslije dva sata i 12 minuta realizovao meč loptu na servis protivnika, tako što je napravio još jedan brejk i to bez izgubljenog poena u tom gemu.

Naredni rival biće mu Japanac Kei Nišikori, koji je u prvom kolu lako pobijedio Austrijanca Jirgena Melcera (6:3, 6:2), a koji vodi 2:0 u međusobnim duelima.

Nišikori je pobijedio Troickog prvo 2008. godine (2:1 u setovima), a potom i 2010. (2:0).

On je trenutno 16. na svetskoj rang listi, dok je naš teniser 44.

Ovaj utorak, međutim, nije dobro počeo po srpske tenisere, pošto je Janko Tipsarević, prošlogodišnji polufinalista u Madridu, izgubio od Huana Monaka. U 20.00 će na teren i Novak Đoković, koji je u prvom kolu bio slobodan. Vodeći svjetski teniser igraće protiv Grigora Dimitrova iz Bugarske.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Alexander Hassenstein)