PLIVANJE: Padaju svetski rekordi u Pekingu!

Nova dva svetska plivačka rekorda u Pekingu! Podvige su napravili Kristi Koventri iz Zimbabvea i Japanac Kitađima.

PLIVANJE: Padaju svetski rekordi u Pekingu! Izvor: MONDO

Veličanstvena Kristin Koventri! Devojka koja pliva pod zastavom Zimbabvea oborila je u ponedeljak svetski rekord na 100 metara leđno i to u polufinalnoj trci!

Ona je stazu isplivala u vremenu 58:77 sekundi. Dosadašnji rekord držala je Amerikanka Natali Kahlin (58:97), koja je, zanimljivo, plivala u prvoj polufinalnoj trci na 100 metara leđno u Pekingu i ostvarila vreme 59.43.

Koventri je već osvojila srebrnu medalju u Pekingu u trci na 400 metara mešovito i tako je postala prva Afrikanka koja je osvojila odličje u Kini. Sa prethodnih Olimpijskih igara u Atini takođe ima srebro iz trke na 100 metara leđno. U toj discplini bila je svetska šampionka u Montrealu pre tri godine.

Svetski rekord u ponedeljak u Pekingu oborio je i Japanac Kosuke Kitađima koji je na 100 metara prsno plivao u vremenu 58.91 i osvojio zlato.

Prethodni rekord u toj disciplini (59.13) držao je Amerikanac Brendan Hansen i postavio ga je pre dve godine.

I američka štafeta na 4x100 metara, za koju je plivao i Majkl Felps, oborila je svetski rekord.

Zlatnu medalju osvojila je i Australijanka Lizbet Triket koja je bila najbrža u trci na 100 metara delfin stilom. Ona je plivala u vremenu 56.73. Druga je bila Amerikanka Kristin Magnuson, a treća još jedna Australijanka Džesika Šiper.

Britanka Rebeka Adlington osvojila je zlatnu medalju na 400 metara slobodnim stilom, plivajući u vremenu četiri minuta i 3,22 sekunde.

Kejti Hof iz SAD osvojila je srebrnu medalju sa rezultatom 4.03,29, dok je Džoana Džekson iz Australije zauzela treće mesto sa vremenom 4.03,52.