KAJAK: Srbiji dva zlata na Svjetskom kupu

Muški četverac i Dalma Benedek Ružičić osvojili zlatne medalje za reprezentaciju Srbije na Svjetskom kupu u Segedinu.

KAJAK: Srbiji dva zlata na Svjetskom kupu Izvor: MONDO

Kajakaška sezona na međunarodnoj sceni dobro je počela za reprezentaciju Srbije.

Zlatne medalje u olimpijskim disciplinama donijeli su muški četverac u sastavu Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić i pojačanje srpske reprezentacije iz Mađarske, Dalma Benedek Ružičić.

Četverac je sa vremenom 2:58,670 minuta bio najbrži u disciplini K-4 1000m, dok je Dalma u disciplini K-1 500m trku završila za 1:58,215.

Njoj je ovo bio debitantski nastup za reprezentaciju Srbije, a obilježila ga je zlatnom medaljom koju u toj disciplini nije osvojena još od vremena kada je Nataša Janić veslala za Jugoslaviju.

Zlato koje je osvojila posada muškog četverca je prvo u istoriji srpskog kajaka za grupnu posadu na Svjetskom Kupu u olimpijskoj disciplini.

Marko Tomićević u jednosjedu na 1000m bio je četvrti, dok su šesta mjesta osvojile posade u dvosjedu: Dejan Pajić i Duško Stanojević u K-2 1000m, a sestre Nikolina i Olivera Moldovan u K-2 500m.

(MONDO, foto: Kajakaški savez Srbije)