RUKOMET: Borac u finišu srušio Slogu

Rukometaši Borca m:tel u trećem kolu Lige za prvaka BiH pobijedili su Slogu u Doboju rezultatom 25:24 (13:13).

RUKOMET: Borac u finišu srušio Slogu Izvor: MONDO

Prava drama viđena je u Doboju gdje je domaćin vodio do samog finiša, a onda su rukometaši Borca m:tel napravili potpuni preokret i zadržali stoprecentni učinak u Ligi 6.

Na poluvremenu je rezultat glasio 13:13, a Sloga je u nastavku uspjela da dođe do osjetnije prednosti i povede 24:21 sedam minuta prije kraja utakmice.

Banjalučani su bili na rubu poraza, ali nisu se predavali već su pojačali kada je bilo najpotrebnije i do kraja meča nisu dozvolili protivniku da postigne niti jedan gol.

Na drugoj strani Borac je pogađao i sa četiri gola napravio potpuni preokret i došao do vrlo važne pobjede u borbi za šampionsku titulu.

Gradačac je na svom parketu savladao Izviđač 30:20 i izjednačio se na tabeli sa Slogom sa učinkom od po dvije pobjede i jednim porazom.
Prvu pobjedu u Ligi 6 upisao je Čelik savladavši Konjuh 28:24.

Rezultati: 3. kola Lige 6:

Sloga – Borac 24:25
Gradačac – Izviđač 30:20
Čelik – Konjuh 28:24