MADRID: Sereni trofej

Amerikanka u finalu turnira u Madridu pobijedila Mariju Šarapovu i domogla se 50. titule u karijeri.

MADRID: Sereni trofej Izvor: MONDO

Serena Vilijams trijumfovala je na turniru u Madridu.

U finalu je bila bolja od Marije Šarapove rezultatom 6:1, 6:4, čime je odbranila trofej u glavnom gradu Španije, ali i ujedno prvo mjesto na WTA listi.

Vilijamsova je ujedno osvojila 50. titulu u karijeri.

Gorostasna Amerikanka je 13. put u karijeri bila bolja od lijepe Ruskinje. Šarapova joj je samo dva puta do sada nanijela poraz i to još davne 2004. godine.

Vilijamsova je potpuno dominirala u meču, i na najbolji način iskoristila veoma loš servis protivnice, koja je napravila osam duplih grešaka.

Ruskinja je u prva tri servis gema napravila pet duplih servis grešaka i olakšala protivnici da povede u meču. Prvu šansu za brejk imala je na početku drugog seta, iskoristila je i povela sa 3:1, ali nije dugo držala vođstvo.

Loša igra u nastavku omogućila je Vilijamsovoj da ponovo preuzme inicijativu, stigne do preokreta i slavi.

Sereni Vilijams je za trijumf u Madridu pripao ček u iznosu od 643.000 dolara.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)