MADRID: Nadal, naravno

Španski teniser i deveti put u isto toliko duela bio bolji od Švajcarca Stanislasa Vavrinke. Prigrlio treći pehar u "magičnoj kutiji".

MADRID: Nadal, naravno Izvor: MONDO

Rafael Nadal očekivano se izborio sa Stanislasom Vavrnikom u finalu Mastersa u Madridu, u dva seta (6:2, 6:4).

Poslije sat i 11 minuta finalne borbe, treći put u karijeri osvojio je trofej na tom turnir i tako potvrdio titulu "kralja šljake".

Zanimljivo, to je njegov 23 "masters" pehar, a drugi put je šampion na "Mutua Madridu" od kada se igra na šljaci.

Od povratka na teren poslije sedmomjesečnog liječenja od povrede osvojio je pet trofeja.

Španski teniser od početka je stavio do znanja bezvoljnijem rivalu da više želi pobjedu. U prvom gemu, na servis Švajcarca, stvorio je šest brejk lopti i iskoristio posljednju za vođstvo u gemovima - 1:0.

Vavrinka mu je pomogao i poslije narednog, lako osvojenog. Duplom servis greškom ispisao je na semaforu rezultat 0:3 i nagovijestio brzi kraj seta, koji se i dogodio.

U iznenađujuće "prijateljskom" meču, najveća borba viđena je na početku drugog seta. Pri rezultatu 2:2 Nadal je stvorio tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa je Švajcarac osvojio gem.

Međutim, nije imao šanse u nastavku...

Španac je potom izjednačio, pa "brejknuo" protivnika i olakšao sebi posao u finišu. Poslije sat i 11 minuta priveo je meč kraju i nasmijan prihvatio trofej.

Neće imati mnogo vremena za slavlje, pošto je turnir u Rimu "iza ćoška". U projektovanom polufinalu odmjeriće snagu sa Novakom Đokovićem.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)