KUP BiH: Banjalučanke odbranile trofej!

Rukometašice Borca odbranile su pehar Kupa Bosne i Hercegovine!

KUP BiH: Banjalučanke odbranile trofej! Izvor: MONDO

Banjalučanke su do novog trofeja, šestog u istoriji, stigle pobjedom nad prijedorskom Mirom (22:21) u finalu Fajnal-fora koji je održan u Zavidovićima.

I to poslije sjajnog preokreta!

Prijedorčanke su prvih 30 minuta nedjeljnog finala bile bolje, konstatno vodile i do pet golova prednosti, ali su izabranice trenera Stojana Atlagića uspjele do poluvremena da smanje na -2 (14:12), da bi u drugom dijelu poslije velike borbe potpuno preokrenule rezultat u svoju korist.

Vrlo uzbudljivo je bilo u samoj završnici…

U posljednjih 60-ak sekundi, Borac je imao +1 i priliku da iz sedmerca riješi finale, ali je šansa propuštena, da bi se u narednom napadu dogodio potpuno isti scenario, ali u režiji rukometašica Mire…

Najbolja u taboru osvajača takmičenja bila je Kornelija Klinac sa osam postignutih golova, dok je kod Prijedorčanki sa pogotkom manje najefikasnija bila Milica Vlahović.

Do prilike da se bore za pehar Kupa BiH, rukometašice banjalučkog tima su stigle poslije trijumfa nad novim šampionom - mostarskim Zrinjskim nakon sedmeraca (26:23), dok je Mira u polufinalu razbila domaću Krivaju sa 33:23.

Osvajači Kupa Bosne i Hercegovine (od 1995.)