Cvetković: Dobro se završilo po Borac m:tel

Trener rukometaša Borca m:tel Jovica Cvetković zadovoljan je osvojenim bodovima u derbiju sa Slogom u Doboju (25:24).

Cvetković: Dobro se završilo po Borac m:tel Izvor: MONDO

Banjalučani su u uvodna tri kola ostvarili maksimalan učinak i istakli ozbiljnu kandidaturu za najvišu plasman u plej-ofu prvenstva Bosne i Hercegovine.

U posljednjem meču slavili su u Doboju u derbiju protiv Sloge 25:24 (13:13) pogotkom Dejana Malinovića, 37 sekundi prije kraja.

"Bila je ovo prava utakmica visokog naboja. Naravno, drago mi je što smo pobijedili i osvojili vrlo značajna tri boda u borbi za sami vrh. Istina, napravili smo nekoliko ishitrenih grešaka, ali se dobro završilo. Ambijent je bio odličan u Doboju, pravi rukometni. Čestitao bih i našem rivalu na odličnoj igri, ali i mojim momcima još jednom na velikoj pobjedi",
rekao je trener banjalučkog tima za "Nezavisne novine".

Njegov kolega sa klupe Dobojlija Aleksandar Dugić razočaran je zbog poraza, ali i zadovoljan partijom svojih izabranika.

"Jednostavno nismo mogli izdržati visok tempo utakmice. Presudila je ta naša kratka klupa, jer u posljednjih četiri-pet minuta nismo imali odgovor na promjenu Borčeve odbrane. Bez obzira na poraz, veoma sam zadovoljan igrom našeg tima, posebno zbog činjenice da su neki od njih primorani igrati svih 60 minuta, a neki su i roviti. I promašaj Pavlova u finišu je plod umora i iscrpljenosti. Nastavljamo dalje, okrećemo se Gradačcu, gdje ćemo pokušati odigrati što bolje i doći do trijumfa. Ne znam koliko su uticali na ishod derbija sa Borcem, ali moram naglasiti katastrofalno suđenje Obrenka Miljkovića i Duška Ristanića",
naglasio je Dugić.

U sljedećem kolu, koje se igra u srijedu, Borac m:tel dočekuje zenički Čelik, dok će Sloga biti gost ekipe Gradačca.

(MONDO, foto: Glas Srpske)